Türk TelekomTurkcell

Türk Telekom ve Turkcell İnternet Hızını 2 Katına Çıkardı

Korona virüsü 2019 senesinin Aralık ayından itibaren hayatımızın bir parçası. İlk dönemlerde televizyondan takip ettiğimiz korona virüsünün etkilerini artık en yakından yaşayan ülkelerden bir tanesiyiz. Mart ayında alınan tedbirler sonrasında insanların dışarı çıkmamaları önerilirken bazı günlerde direkt olarak sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu durum da internet kullanımını maksimum seviyeye çıkarmış durumda.

Çoğumuz zamanımızı internet üzerinden film ya da dizi izleyerek ve sosyal medya sitelerini kullanarak geçiriyoruz. Bu durum sürekli olarak internet ile iç içe oluşumuza sebep oluyor. Çoğu evde limitsiz internet paketleri bulunduğu için limit konusunda bir endişemiz yok. Ancak internet hızının daha üst seviyelere çıkması bizleri heyecanlandırabilir.

Evlerinde internet kullanan kişilerin tamamına yakına Türk Telekom ya da Turkcell markalarını tercih etmektedir. Evde internet hizmetinin en büyük payını bu iki marka kullanır. İnsanlarımızın korona virüs ile mücadele dönemlerinin en iyi şekilde geçmesi için iki firma tarafından ortak bir hamle yapıldı ve ev internetinin hızı iki katına çıkartıldı.

İnternet Hızı 2 Katına Çıktı
İnternet Hızı 2 Katına Çıktı

Konu Başlıkları:

Türk Telekom 2 Kat Hızlı İnternet

Türk Telekom, ülkemizde fiber internete en büyük yatırımı yapan firma. Ülkemizin birçok noktasını fiber internet ile tanıştıran Türk Telekom hali hazırda yüksek hızda bir internet imkânı sunuyor. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada paketlerin indirme hızlarının değiştirilmediği ancak yükleme hızlarında değişiklikler yaşandığı açıklandı.

Açıklamaya göre artık Türk Telekom fiber ve VDSL kullanıcılarının veri yükleme hızları iki kat arttırılmış durumda. İnternetten dosya indirimi gerçekleştiren kişiler aynı hızda internet kullanırken yükleme yapan kişiler iki kat hızlı işlem yapabilecek. Özellikle Youtube gibi sosyal medya kanallarına yükleme yapan kişiler bu iki kat hızlı interneti doyasıya kullanabilir.

Turkcell’den İnternet Hızını İkiye Katlayan Kampanya

Turkcell de Türk Telekom gibi hem fiber internet imkânı sunan markalardan bir tanesi. Evde internet kullanımında Türk Telekom’un en büyük rakibi olarak gösterilen Turkcell zor dönemler geçirdiğimiz bu günlerde internet hızını iki katına çıkarmaya karar verdi.

Turkcell tarafından açıklanan kampanya dahilinde internete veri yükleme hızı iki katına çıkarılarak 20 Mbps oldu. Kampanyanın bu aşaması Türk Telekom ile tamamen aynı. Ancak Turkcell tarafından sunulan ek bir hizmet var. Turkcell, veri indirme hızında da değişiklik yaparak veri indirme hızını tam 50 Mbps seviyesine çekti. Turkcell tarafından sunulan fiber internet paketlerini kullanan kişiler artık minimum 50 Mbps hız ile internete bağlanabilecek.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Turkcell Bedava WhatsApp Kampanyası 2020 (İnternetsiz)

2 Kat Hızlı İnternet Kullanımın Şartları Neler?

Türk Telekom ve Turkcell tarafından sunulan bu kampanyanın kullanılabilmesi için ilk olarak bulunduğunuz konumda fiber internet altyapısının bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra evde kullandığınız internet paketlerinin fiber internet paketleri olması şarttır. ADSL kullanıcıları bu kampanyadan yararlanamamaktadır. Kampanyanın son tarihi olarak 31 Mayıs 2020 tarihi belirlenmiştir. Şuan için bu tarihe kadar internet hızları belirtilen seviyeye yükseltilmiştir. Korona virüsünün ülkemizdeki seyri iyiye doğru gitmezse belirlenen bu tarihler uzatılabilecektir. Bu kampanyaya katılım için ekstra bir işlem yapılmasına gerek olmazken otomatik olarak Türk Telekom ve Turkcell tarafından internet hızı bu seviyeye yükseltilecektir.

İlgili Makaleler

4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı