BimcellTürk TelekomTurkcellVodafone

Ramazan Ayına Özel Herkese 1 GB İnternet Kampanyası

Yaz aylarının gelmeye başlaması ve havaların ısınması hepimizde dışarıya çıkma ve dışarıda zaman geçirme isteği doğuruyor. Masmavi gökyüzünün altında gezmek ya da akşam saatlerinde arkadaşlarımız ile zaman geçirmek her zaman çok yüksek seviyede keyif verebilir. Ancak 2020 baharı biraz daha farklı geçiyor.

2019’un son ayında hayatımıza girmeye başlayan korona virüsü Mart ayı geldiğinde ülkemizde de görülmeye başlandı. O günden itibaren hiçbirimizin hayatı eskisi gibi olmazken tamamen yeni bir düzen oluşturuldu. İlk etapta insanlar evlerinde kalmaya davet edilirken sonrasında kısıtlamalar başladı. Bu kısıtlamalar her geçen gün artış gösterirken hastalığın kontrol altına alınması amaçlandı.

Sağlık bakanlığımızın muhteşem çalışmaları hastalığın kontrol altına alınmasında etkili olurken 11 ayın sultanı ramazan kendisini gösterdi. Maalesef şartlar ramazanın ilk gününe sokağa çıkma yasağı ile girmemize sebep oldu. Ancak vatandaşlarımız buna rağmen umudunu kaybetmeden evlerinde kalmaya devam ediyor. En kısa sürede bu virüsün hayatımızdan çıkışını bekliyor.

Evde kaldığımız sürenin uzaması hepimizin çok daha fazla internet kullanmasına sebep oldu. Dizi ve film izleme en önemli aktivitelerimizden bir tanesi haline gelirken sosyal medya siteleri ise vazgeçilmezimiz konumunda. Bu sebeple de her ay eskisine göre çok daha fazla internet harcıyoruz. Bunun bilincinde olan devletimiz ise operatörler ile konuşarak yeni bir kampanya başlatılmasını sağladı.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone Ramazan Kampanyası 2020
Ramazan Ayına Özel 1 GB İnternet
Ramazan Ayına Özel 1 GB İnternet

Ramazan Ayına Özel Herkese 1 GB İnternet Kampanyası Nedir?

Ramazan ayının gelmesi ile herkesin internet kullanımının daha da artması bekleniyor. Her ramazanda yemek programlarına ve dizi içerikli programlara olan ilgi daha yüksek seviyelere gelmektedir. Bu sene de insanlar bu programları takip etmek ister ancak birçoğu virüs sebebiyle yayınlanamamaktadır. Birçok insan geçmiş dönemdeki çekimleri takip edecektir. Bunun için de internet harcamak gerekir.

Devletimiz iletişim operatörü olarak hizmet veren 4 firma ile bir toplantı ayarladı. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve BİMCell yetkilileri ile bir araya gelinirken yetkililerden abonelerine bedava internet dağıtılması istendir. Hali hazırda operatörlerin tamamı insanlara bedava internet kampanyaları sunuyor. Ancak devlet ekstra bir hediye için firmaların kapısını çaldı.

İletişim operatörleri hiçbir zaman kullanıcılarını mahcup durumda bırakmayacağını belirterek ortaklaşa bir karar aldı. Ülkemizdeki hat sahiplerinin tamamına iletişim operatörleri tarafından 1 GB bedava internet sunulacak. Bu internetin kullanım alanı hakkında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Vatandaşlarımız istedikleri şekilde bu interneti kullanabilirler.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone Redlilere Bedava 5 GB İnternet Kampanyası

Ramazan Ayına Özel Herkese 1 GB İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

Kampanya kapsamında milyonlarca insana bedava internet dağıtılacakken herkesin bu kampanyaya kolayca katılması hedefleniyor. Bu sebeple de iletişim operatörleri otomatik olarak bedava interneti tanımlama kararı aldı. Hiç kullanılmayan ya da akıllı telefonlara takılı olmayan hatlara da bu internet tanınmış olacak. İnsanlar gelen bedava interneti ramazan ayı boyunca rahatlıkla kullanabilmektedir. Ramazan ayının bitişi ile bayrama girdiğimiz gecede telefonlardaki bedava internet silinecektir. Ancak henüz uzun bir süre olduğundan birçok vatandaşımız rahatlıkla bu internetlerini bitirecektir. Herhangi bir şekilde bu internetin transferi söz konusu olmamaktadır. Tüm kullanıcılar interneti kendi hatları üzerinde kullanmak zorundadır. En yakın sürede bu bedava internet tanımlaması yapılacakken gerekli bilgiler kullanıcılara sunulacaktır.

İlgili Makaleler

4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı